יתרונות במערכת ההפעלה של לינוקס

coding-computer-data-depth-of-field-577585

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים אשר מעדיפים את מערכת ההפעלה של לינוקס על פני מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. מדובר על מערכת הפעלה שונה לחלוטין, אשר לרוב מועדפת על ידי מתכנתים או אנשים שהפרטיות ממש חשובה להם, אך לאחרונה יותר ויותר אנשים נחשפים ליתרונות הרבים שלה. אחד היתרונות המרכזיים של המערכת, הוא העובדה שמדובר על מערכת חינמית לחלוטין, לעומת מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. כל אחד יכול להוריד את המערכת ולהתחיל להשתמש בה, כולל אנשים פרטיים או בתי עסק. ניתן להתקין את המערכת על מספר מחשבים שונים, להעתיק אותה ולמסור לאחרים ללא שום בעיה. מתכנתים יכולים לבצע התאמות שונות בתוך המערכת, על מנת להתאים אותה לצרכים ולרצונות שלהם. דבר זה אינו אפשרי כלל במערכת ההפעלה של מיקרוסופט.

יתרונות במערכת ההפעלה של לינוקס – כדאי להכיר!

קודם כל, כדאי להדגיש כי מדובר על מערכת יציבה במיוחד, כך שכמעט ולא ניתן למצוא בה פרצות אבטחה. משתמשי המערכת לא סובלים מהתרסקויות או מוירוסים ותוכנות זדוניות שונות. לעומת מערכת ההפעלה ווינדוז, מערכת לינוקס נחשבת לבטוחה יותר לשימוש, היא אינה נתקעת וכמעט שאין צורך לאתחל אותה. אומנם נכון כי המערכת של לינוקס עובדת על חומרות ישנות יותר, אך למעשה מדובר על יתרון אדיר עבור המשתמשים. כל מי שעובד על מחשב ישן, לא חייב לשדרג את המערכת, לעומת משתמשי ווינדוז אשר נאלצים לא פעם להחליף את המחשב הישן שלהם היות ומיקרוסופט אינה תומכת בו יותר. כאמור, אנשים שמבינים בתחום יכולים לבצע מגוון עצום של שינויים שונים בתוך המערכת, בזכות היותה מערכת בקוד פתוח. בצורה כזו, ניתן להתאים את המערכת לצרכים של העסק או לרצונות שלכם. כמו כן, כדאי לראות כי גם ביחס למקינטוש, לינוקס עדיין נחשבת למוצלחת ולמשתלמת יותר. לעומת מקינטוש שיכולה לעבוד רק על מחשבים ייעודיים, לינוקס עובדת על כל סוג של מחשב, כולל מחשבי מאק ופיסי. 

לסיכום, כל מי שמעוניין במערכת הפעלה יציבה ואיכותית, חייב להתנסות במערכת ההפעלה של לינוקס. מדובר על אופציה משתלמת ובטוחה למדי, אשר עולה ביתרונותיה על מערכות פופולריות יותר.
מכללת  See Security מציעה קורס לינוקס מקצועי!

 

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

אילו עבירות מחשב קיימות?

פשע במחשבים הוא מעשה שמבוצע על ידי משתמש מחשב בעל ידע, המכונה לפעמים האקר, שמדפדף או גונב מידע פרטי של חברה או אדם שלא כדין.

קרא עוד »