מה זה dns ומתי תצטרכו אותו?

dns

dns הוא שירות וירטואלי אשר מאפשר לבצע המרה ממספר לאותיות. במדריך זה נציג את כל הפרטים אודות השרת החדשני, אותו כל משתמש באינטרנט ובמחשב צריך.

מהו dns?

(Domain Name System)dns הוא שרת וירטואלי אשר מאפשר לתרגם את הדומיינים של אתר האינטרנט, מספרות לאותיות. למעשה, מדובר בשרת חדשני אשר מאפשר לתרגם את כל הכתובות בצורה נגישה, באמצעות שינוי של כתובת ה IP של האתר. בכך, ניתן לבצע המרה בין הכתובת המילולית לבין כתובת ה IP אשר היא ממוספרת וכן לבצע רישום של שרתי הדואר, באופן קל ופשוט. מדובר בשירות אשר מגשר על הפער בין הכתובת המילולית אותה זוכר הגולש או המשתמש של האתר לבין כתובת ה IP. מדובר בשרת אשר נועד להקל על הגולשים להגיע מכתובת של מחשב אחד למחשב אחר, כך שהמחשבים יכולים לאתר האחד את השני באופן מהיר ויעיל, באמצעות תרגום ממספר לאותיות. מדובר בשרת חדשני אשר כבר עתה נעשה בו שימוש במגוון רחב של אופנים, לא רק לצורך תרגום אלא גם לצורך תקשורת בין כתובות דואר אלקטרוני לדוגמא, לצורך התקשרות – בדיוק כמו שמתקשרים באמצעות הטלפון האחד לשני.

מתי יש צורך בשירות dns?

כאמור, dns מהווה כמו ספר טלפונים גדול, לצורך יצירת רישום מסודר של כתובות מייל או מחשב. בנוסף, שרת DNS מספק מידע על הדומיין הקיים והיכן הוא ממוקם, מבחינת השרת DNS. למעשה, יש צורך מתמיד בשירות בשל העובדה כי הוא מאפשר לתרגם את כתובת האתר לאותיות, ולכן משתמשים רבים ברחבי העולם כמו גם בישראל עושים שימוש בשרת, באמצעות חברות מקצועיות אשר מעניקות מעטפת מלאה לצורך תפעול השרת. לאור העובדה כי מדובר בשרתים אשר מתפתחים ומתעדכנים, מומלץ ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר מתמחה בהנגשה של השרת לצרכים שלכם, כך שתוכלו להשתמש בריבוי המאפיינים של השרת לצרכים שלכם. יש לציין בנקודה זו כי שרת DNS חשוף להתקפות של סייבר ווירוסים ולכן מומחים בתחום מסבירים כי יש לבחון היטב כל שינוי בכתובת ה IP.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 יתרונות של מערכת ERP
מערכות ERP הופכות נפוצות יותר ויותר בעסקים. הם עוזרים לשפר את היעילות והאפקטיביות של העסק על ידי איחוד...
קרא עוד »
מרץ 26, 2023
חשיפת היסודות של הדפסת תלת מימד
כסמכות בלתי מעורערת בעולם ההדפסה התלת-ממדית, מאמר זה נועד לבטל את המיסטיציה של ההיבטים המורכבים של...
קרא עוד »
אוק 17, 2023
המדריך הידידותי שלך למערכות קולנוע ביתי וציוד סאונד מקצועי
כשאתה צולל לתוך עולם מערכות הקולנוע הביתי וציוד הסאונד המקצועי, מגוון האפשרויות יכול להיות מכריע. עם...
קרא עוד »
מאי 01, 2024