לימודי פיתוח צד שרת

לימודי פיתוח צד שרת

מה זאת אומרת לימודי פיתוח צד שרת, למי זה מתאים, אילו שפות תכנות רלוונטיות ומה עושים עם זה – כל מה שרציתם לדעת.

פיתוח צד שרת לעומת צד לקוח

לימודי קוד ותכנות מאפשרים להשתלב בפיתוח אתרים ואפליקציות, מכל הסוגים. תוכניתנים ומעצבי אתרים יכולים לעסוק או בצד הלקוח או בצד השרת. צד לקוח, זאת אומרת היבטים הקשורים לדפדפנים, למשל. לעומת זאת לימודי פיתוח צד שרת מאפשרים לעסוק במה שקשור עם פיתוח וטיפול במה שמתבצע על ידי השרת. כך למשל עיבוד מידע, אחסון של נתונים, ביצוע של כל הפעולות בתגובה לפעולה שיוזם המשתמש (הלקוח) שלוחץ על כפתור כזה או אחר באתר, יוזם פעולת חיפוש וכיוצא בזה.

צד השרת, שבו נשמרים נתונים בבסיסי נתונים, איננו זמין ללקוח (למשתמש) בצורה ישירה. הוא זה אשר מאפשר להריץ בקשות, להשתמש בהרשאות, מספק גישה לנתוני נדרשים, על בסיס פרוטוקולים כגון HTTP ואחרים..

אילו שפות משמשות בפיתוח צד שרת

צד השרת, המשפיע על ממשק המשתמש, מאפשר לשרת להריץ תוכניות בהתאם לנדרש, בכל רגע. וזה גם הרגע, לפני שתתחילו לימודי פיתוח צד שרת, שתרצו בוודאי לדעת אילו שפות תכנות ישמשו אתכם. בעבר, שנת C הייתה משמשת לכך כמעט באופן בלבדי. כיום, יש כמה שפות שיכולות להיות רלוונטיות והן מאוד פופולריות בתחום. כך למשל שפת PHP שנחשבת למועדפת ולשימושית ביותר בצד השרת. קיימת גם ASP שאת פיתוחה הובילה מיקרוסופט ושפות תכנות נוספות כגון C# וכן CSHTML.

כעת, איפה כדאי לימודי פיתוח צד שרת? כשאתם רוצים לימודים ממוקדי מטרה, עם מיטב המרצים ובהתאמה מלאה לשוק העבודה, כנסו לאתר קודינג-אקדמי https://www.coding-academy.org/ שם מחכה לכם כל הידע שאתם צריכים, גם בזום. קורסים איכותיים, חלקם מואצים ואפילו לחסרי ניסיון קודם (הסבה לתכנות).

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם