מהו חווית משתמש ואיך היא קשורה לפיתוח באפליקציות

חווית משתמש והקשר לפיתוח באפליקציות

עיצוב חוויית משתמש (UX) הוא התהליכים בהם משתמשים כדי ליצור מוצרים המספקים חוויות משמעותיות ורלוונטיות למשתמשים. זה כרוך בתכנון של כל תהליך הרכישה והשילוב של המוצר, כולל היבטים של מיתוג, עיצוב, שימושיות ותפקוד.

מהו חווית משתמש ואיך היא קשורה לפיתוח באפליקציות

"עיצוב חוויית משתמש" משמש לרוב להחלפה עם מונחים כמו "עיצוב ממשק משתמש" ו"שימושיות". עם זאת, למרות שהשימושיות ועיצוב ממשק המשתמש (UI) הם היבטים חשובים בעיצוב UX, הם מהווים קבוצות משנה של זה – גם עיצוב UX, ומכסה מגוון עצום של תחומים אחרים. 

מעצב UX עוסק בכל התהליך של רכישה ושילוב של מוצר, כולל היבטים של מיתוג, עיצוב, שימושיות ותפקוד. זהו סיפור שמתחיל לפני שהמכשיר נמצא אפילו בידי המשתמש.

> קראו על פיתוח אפליקציות ב iGates בלינק http://www.igates.co.il/apps.aspx

דוגמה למכשיר עם חווית משתמש

מוצרים המספקים חווית משתמש נהדרת (לדוגמא, ה- iPhone) מעוצבים אפוא לא רק עם צריכת המוצר או השימוש בו, אלא גם עם כל התהליך של רכישה, בעלות ואפילו פתרון בעיות. 

באופן דומה, מעצבי UX לא מתמקדים רק ביצירת מוצרים שמישים; אנו מתרכזים בהיבטים אחרים של חווית המשתמש, כמו הנאה, יעילות וכיף. 

כתוצאה מכך, אין הגדרה יחידה לחוויית משתמש טובה. במקום זאת, חווית משתמש טובה היא כזו העונה על צרכיו של משתמש מסוים בהקשר הספציפי בו הוא או היא משתמשים במוצר.

למה צריך חווית משתמש טובה?

אחת הסיבות לכך ששימוש בכלים המביאים חווית משתמש טובה, היא מכיוון שזהו אחד הפרמטרים הראשוניים שבאים מגע עם הצרכן. בכיוון שהצרכן הוא זה שאנו רוצים להגיע אליו ולמכור לו, המוצר כמו בלינק זה צריך להיות ברמה הגבוהה ביותר ולתת תחושה חווייתית למוצר ולגולש יחד.

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

אחסון אתרים

פתיחת עסק רגיל vs וירטואלי

  מתלבטים לגבי פתיחת עסק רגיל או וירטואלי? אתם בדיוק במקום הנכון. במדריך זה נציג את היתרונות הגלומים בפתיחה של עסק וירטואלי, לעומת עסק רגיל.

קרא עוד »