מהו חווית משתמש ואיך היא קשורה לפיתוח באפליקציות

חווית משתמש והקשר לפיתוח באפליקציות

עיצוב חוויית משתמש (UX) הוא התהליכים בהם משתמשים כדי ליצור מוצרים המספקים חוויות משמעותיות ורלוונטיות למשתמשים. זה כרוך בתכנון של כל תהליך הרכישה והשילוב של המוצר, כולל היבטים של מיתוג, עיצוב, שימושיות ותפקוד.

מהו חווית משתמש ואיך היא קשורה לפיתוח באפליקציות

"עיצוב חוויית משתמש" משמש לרוב להחלפה עם מונחים כמו "עיצוב ממשק משתמש" ו"שימושיות". עם זאת, למרות שהשימושיות ועיצוב ממשק המשתמש (UI) הם היבטים חשובים בעיצוב UX, הם מהווים קבוצות משנה של זה – גם עיצוב UX, ומכסה מגוון עצום של תחומים אחרים. 

מעצב UX עוסק בכל התהליך של רכישה ושילוב של מוצר, כולל היבטים של מיתוג, עיצוב, שימושיות ותפקוד. זהו סיפור שמתחיל לפני שהמכשיר נמצא אפילו בידי המשתמש.

> קראו על פיתוח אפליקציות ב iGates בלינק http://www.igates.co.il/apps.aspx

דוגמה למכשיר עם חווית משתמש

מוצרים המספקים חווית משתמש נהדרת (לדוגמא, ה- iPhone) מעוצבים אפוא לא רק עם צריכת המוצר או השימוש בו, אלא גם עם כל התהליך של רכישה, בעלות ואפילו פתרון בעיות. 

באופן דומה, מעצבי UX לא מתמקדים רק ביצירת מוצרים שמישים; אנו מתרכזים בהיבטים אחרים של חווית המשתמש, כמו הנאה, יעילות וכיף. 

כתוצאה מכך, אין הגדרה יחידה לחוויית משתמש טובה. במקום זאת, חווית משתמש טובה היא כזו העונה על צרכיו של משתמש מסוים בהקשר הספציפי בו הוא או היא משתמשים במוצר.

למה צריך חווית משתמש טובה?

אחת הסיבות לכך ששימוש בכלים המביאים חווית משתמש טובה, היא מכיוון שזהו אחד הפרמטרים הראשוניים שבאים מגע עם הצרכן. בכיוון שהצרכן הוא זה שאנו רוצים להגיע אליו ולמכור לו, המוצר כמו בלינק זה צריך להיות ברמה הגבוהה ביותר ולתת תחושה חווייתית למוצר ולגולש יחד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטי תדמית – וידאו או אנימציה
חברות ובעלי עסקים רבים מתלבטים בשאלה הנצחית- האם עדיף להשקיע בהפקת סרט תדמית המבוסס על וידאו או...
קרא עוד »
מרץ 09, 2020
טיפים לקראת ראיון במשרת סייבר
ראיונות לעבודת אבטחת סייבר או כל עבודה לצורך העניין, יכולים להיות מאיימים. זה פשוט משהו שאנחנו לא...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
7xl פוקר להורדה – אפליקציית פוקר אונליין בטוחה!
פוקר הוא אחד המשחקים הפופולריים ביותר בעולם. הוא משוחק על ידי מיליוני אנשים ברחבי העולם וזה גם אחד...
קרא עוד »
יונ 15, 2023