התאוששות מאסון ושחזור מידע עסקי – איך זה עובד?

שרת בענן

ראשית, אנחנו חייבים לכם זריקת הרגעה קטנה. למרות שהכותרת מדברת על אסון שקרה, אף אחד לא מת וזו כבר בשורה טובה. 

התאוששות מאסון זהו מונח שמתייחס לפעילות עסקית של עסקים ולרציפות שלה שחשובה מאוד להצלחת העסק, ולמעשה מדובר על פתרונות ענן.

נסביר. כל עסק מבוסס על משאבים כלכליים ועל עסקאות שהוא מבצע כל הזמן. בגלל זה, הוא צריך כל הזמן לבצע עסקאות, לדווח לספקים, ברגע שהכול מפסיק בגלל תקלה כל שהיא ולא משנה מה היא, העסק צולל למטה בלי לעצור ולאחר מכן קשה מאוד לעצור את הסחרור.

אז מה עושים אתם שואלים, כדי להימנע ממצב כזה? המשיכו לקרוא כדי לדעת. 

התאוששות מאסון ושחזור מידע עסקי:

הישרדות של כל עסק תלויה ביכולת שלו להגיב לכל תרחיש, אפילו הקיצוני ביותר בצורה טובה. כמובן שלעסקים גדולים ובינלאומיים יש רגליים מפלדה וסביר להניח שאירועים כאלו ואחרים לא משפיעים עליהם, אבל גם הם לא חסינים למעשה. 

קחו למשל את משבר הקורונה. בענפים מסוימים לא הורגשה נפילה, אולם יש עסקים שקרסו בקול רעש גדול ואפילו עסקים גדולים. הסיבה פשוטה. היה סגר, העסק לא תפקד, לא מכר מוצרים, ההוצאות נשארו אותו דבר ולאחר תקופה כאשר הדלק במיכל נגמר, אין ברירה אחרת אלא או לסגור או להיכנס לחובות ענקיים שאין לדעת איך לצאת מהם. 

כשמדובר על מידע, מקרים כמו שריפה או קצר חשמלי יכולים לעשות את הגרוע מכל ולמחוק את כל המידע של העסק. בהרבה מקרים המשמעות היא התאבדות בצניחה חופשית של העסק. בלי מידע העסק לא יכול לשרוד. 

לכן, יש חברות שמציעות שירות שיאפשר לעסק להמשיך לפעול גם במצבים כאלו על ידי גיבוי מלא של החומר במחשבים ובענן שלהם. 

רוצים לשמוע עוד? אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של אקסיטו

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

פיתוח מוצרים

מאז שהחלה המהפכה התעשייתית מוצרים שמיוצרים באופן המוני ולקהל הרחב הפכו להיות חלק מחיינו והם מקלים עלינו ומשפרים את איכות חיינו. תחשבו על זה שאנחנו

קרא עוד »

בניית קישורים

בניית קישורים היא אחת מפעילויות השיווק החשובות ביותר. זוהי פעילות שמייצרת קישורים ותעבורה לאתר שלך. בניית קישורים היא תהליך של יצירת קישורים מאתר לאתר האינטרנט

קרא עוד »

לימודי בניית אתרים לילדים

בניית אתרים היא נושא פופולרי בקרב ילדים כבר תקופה ארוכה. קל לבנות אתרים בעזרת כלי מקוון כמו וורדפרס. אני ממליץ לילדים לבנות אתר משלהם באמצעות

קרא עוד »