5 הוירוסים ההרסניים בהיסטוריה

5 הוירוסים ההרסניים בהיסטוריה

וירוסים הם אימת כולנו. הם היו מוכרים לנו מתחום הבריאות, והם רודפים אחרינו הלאה גם לעמדות המחשב והטלפונים החכמים שלנו. מדובר על תוכנות זדוניות שהמטרה שלהן היא להזיק ולפגוע בתכנים שקיימים במכשירים של המשתמשים ובשימוש שלהם. הבה ונכיר חמישה וירוסים הרסניים ופוגעניים שעלולים לקלקל כל חלקה טובה.

התעניינו לגבי נורטון.

תולעת

תולעת היא קוד שמתפשט באופן עצמי ללא כל פעולה מצד המשתמש. מרבית התולעים מופיעים בקבצים מצורפים להודעת דואר אלקטרוני. כאשר פותחים את ההודעה התולעת מתחילה לכרסם במחשב שלכם… היא מבצעת פעולות שלא בחרתם לבצע אתם והיא בהחלט פוגעת באיכות השימוש ומערכת המחשוב שלכם. תולעים אינן נחשבות להרסניות, אבל כל מי שהספיק לפגוש בתולעת אחת או יותר יודע כמה הוא מוכן לשלם כדי לוותר על התענוג הזה…

סוס טרויאני

סוס טרויאני הוא כינוי לתוכנה שמטרתה זדונית. היא נראית תמימה ונוחה לשימוש, אבל לאחר שמתקינים אותה בתום לב היא מבצעת פעולות במערכת ההפעלה של המחשב. מה שיאפשר לפורץ מחשבים לגשת לקבצים הקיימים במחשב. 

תוכנת ריגול

תוכנת ריגול לרוב תותקן במחשב למרות ידיעתנו. זו תכונה שאוגרת מידע על השימוש ועל החיפושים שאנחנו עורכים. כמו כן תוכל תוכנת ריגול להפנות את הגלישה לאתרים אחרים מאלה אליו רצינו לגשת.

תוכנות אבטחה שקריות

אלו תוכנות כוזבות שמרמות את המשתמש, וגורמות לו להוריד או לרכוש מוצר כדי למנוע נזקים ולהסיר וירוס שקיים על המחשב שלו. התוכנות הללו מנסות לחקות ככל הניתן פעילות אמינה. לאחר התקנת התוכנה או הורדת המוצר עלול המחשב להעלות הודעות שגיאה, לגרום לפגיעה בקבצים וכן נזקים נוספים.

כופר

זו תוכנה זדונית שמשתלטת לנו על המחשב, וגורמת לנו שלא נוכל לגשת לקבצים ששייכים לנו. מדובר על וירוס שמצליח להשתלט על המחשב ולגרום לשינויים בקבצים שלנו. במרבית המקרים יצרו המפעילים קשר באופן כלשהו כדי לדרוש תשלום תמורתו אפשר יהיה לקבל מחדש את הגישה לקבצים.

בשביל מה להכיר את כל הצרות הללו? למה לחכות ולפגוש בהם בזמנים הכי פחות מתאימים? לא טוב יותר להתארגן בזמן עם Anti Virus אמין ואיכותי?

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

Office 365 איך הוא תורם לעסק שלך?

Office 365 היא חבילת יישומים מבוססת ענן המספקת גישה אחת ומאוחדת לכל הקבצים, האפליקציות והנתונים של החברה שלך. Office 365 נועד להיות דרך קלה לנהל

קרא עוד »

באיזה קורס Full Stack לבחור

קורס זה מיועד לאנשים שרוצים ללמוד על כל התחומים המקיפים של פיתוח מערכות. הוא כולל מספר נושאים כמו פיתוח אתרים, פיתוח אפליקציות לנייד, ניתוח נתונים

קרא עוד »

טיפים לקידום אתר

אתר אינטרנט הוא ייצוג דיגיטלי של המותג של החברה שלך. זה צריך להיות מעוצב היטב, אינפורמטיבי ומושך את קהל היעד. אתרי אינטרנט צריכים להיות מעוצבים

קרא עוד »