שיווק שותפים – למי זה מתאים

שיווק שותפים

בעידן האינטרנט נולדים בעולם מקצועות חדשים וגם אפשרויות חדשות להרוויח כסף. אחד התחומים הרווחיים והיעילים ביותר כיום בשוק האינטרנט זהו התחום של שיווק שותפים. בין אם שמעתם על זה ובין אם עדיין לא, נרחיב מעט על אודות המושג הזה ונבדוק למי זה עשוי להתאים.

שיווק שותפים מה זה?

אז לפני הכול נסביר לטובת מי שלא בדיוק יודע או מבין, מהי בכלל השיטה שמכונה "שיווק שותפים" (affiliate marketing).

שיווק שותפים זה למעשה ממש כמו תיווך. אם לדוגמא חברה מעוניינת לשווק חופשות בבתי מלון ורוצה לחסוך מעצמה את כאב הראש מכל מה שכרוך בפרסום ובשיווק של החופשות, היא נעזרת בסוכן שהוא זה שמשווק עבורה את החופשות ועבור כל לקוח שהוא מביא, הוא מקבל עמלה. באמצעות שיטה זו שני הצדדים מרוויחים.

איך זה בא לידי ביטוי באינטרנט?

אז באינטרנט זה כמעט אותו הדבר. בעלי אתרים מפרסמים מותגים או חברות שונות באתרים שלהם ועל כל פנייה של גולש או על כל סגירה של לקוח, יקבל המשווק שהוא השותף, עמלה קבועה.

מדובר בתכנית שטובה לכל הצדדים. מצד אחד לא מדובר במאמץ גדול במיוחד מצד השותף שמפרסם את החברה או את המותג ובתמורה הוא מתוגמל על כל פנייה. מצד שני החברה או האתר אותו משווק השותף, נהנה מתנועה מתמדת באתר של לקוחות שנכנסים וגם סוגרים עסקאות. מה שיפה זה שלא צריך תואר ולא צריך בגרות בשביל להתחיל לעשות כסף עם שיווק שותפים!

אז למי זה למעשה מתאים?

הבנו מה זה. מה זה. אבל איך זה בעצם קשור אלינו? אז כאן אנחנו צריכים לחשוב אם אנחנו מכירים מוצר שעושה טוב לאנשים או אולי צימר נחמד של חבר, קורס טוב וכדומה ואנחנו יכולים להציע להם להפוך לשותפים שלהם, למעין "מיני סוכן". אנחנו נציע את המוצר שלהם או את השירות הייחודי לאנשים תמורת עמלות שנקבל מצדם. כך שהתכנית הזו תשרת את שני הצדדים.

חייבים להאמין במוצר

חשוב לדעת כי השותפות תוכל להצליח אך ורק אם אנחנו מאמינים באמת בטיבו של המוצר. כך זה יהפוך לעסקה שתשתלם לכל הצדדים.

  • מקבל השירות מרוויח שהוא נהנה משירות טוב ומקצועי.
  • נותן השירות נהנה כי הוא הצליח לספק את המוצר או השירות שלו וכמובן גם להרוויח עליו.
  • אנחנו השותפים שתיווכנו בין מקבל השירות לבין נותן השירות ואף קיבלנו עליה עמלה נחמדה.

השמים הם הגבול

מובן שאנחנו לא צריכים להישאר נעולים על מוצר אחד או על נותן שירות ספציפי מתחום מסוים. אנחנו בהחלט יכולים להתרחב ולהשקיע בשיווק של כמה וכמה תחומים בו זמנית. כך אנחנו מרוויחים הרבה עמלות מכל הכיוונים.

תכנית שותפים – איך זה נעשה בפועל?

למעשה אפשר לעבוד באמצעות מגוון פלטפורמות אינטרנטיות  כי מה שצריך זה בעצם קישור פשוט או טופס בסיסי. כך ניתן להיעזר לשם כך בפייסבוק באתרים אישיים בבלוגים או אפילו מודעות אדוורדס.

בכל אחת מהפלטפורמות יש  צורך להשקיע על מנת שאכן נגיע אל הקהל הנכון עם התכנים הנכונים.

כך לדוגמא בפייסבוק, אפשק לפרסם בדפים עסקיים שאנחנו מנהלים וגם במודעות ממומנות אך רק אם נגיע לפילוח הקהל המדוייק, נוכל לראות את הקמפיין מתחיל לרוץ ולהיות רווחי.

אם מדובר בבלוגים או אתרים חשוב להשקיע במידע מקצועי הקשור למוצר המשווק.

עם תכנית שותפים שעובדת נכון אפשר להגיע רחוק מאוד וכמו שכבר אמרנו – השמיים הם הגבול.

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

Office 365 איך הוא תורם לעסק שלך?

Office 365 היא חבילת יישומים מבוססת ענן המספקת גישה אחת ומאוחדת לכל הקבצים, האפליקציות והנתונים של החברה שלך. Office 365 נועד להיות דרך קלה לנהל

קרא עוד »

באיזה קורס Full Stack לבחור

קורס זה מיועד לאנשים שרוצים ללמוד על כל התחומים המקיפים של פיתוח מערכות. הוא כולל מספר נושאים כמו פיתוח אתרים, פיתוח אפליקציות לנייד, ניתוח נתונים

קרא עוד »

טיפים לקידום אתר

אתר אינטרנט הוא ייצוג דיגיטלי של המותג של החברה שלך. זה צריך להיות מעוצב היטב, אינפורמטיבי ומושך את קהל היעד. אתרי אינטרנט צריכים להיות מעוצבים

קרא עוד »