חתימה דיגיטלית מאושרת – לשם מה אנחנו צריכים את זה?

אחד הכלים החיוניים ביותר לביצוע עסקאות, חוזים, הסכמים וכל דבר אחר, מאז ומתמיד, היתה חתימה. מדובר על חתימה שאדם חותם על מסמך ובכך מאשר אותו, בכך הוא מקבל עליו את תנאי המסמך, יהיה אשר יהיה.

עם השנים, הנושא של חתימה השתכלל, שכן היום אנחנו לא צריכים בהכרח לחתום על מסמכים באופן אישי. אנחנו יכולים לייצר חתימה דיגיטלית מאושרת ולהשתמש בה בכל עת שנידרש לחתום על מסמך כזה או אחר. הרעיון הוא, שאנחנו נוכל לחתום על מסמכים והסכמים שונים, גם אם אנחנו לא בהכרח נמצאים במקום או לחילופין, בשביל שנוכל לחתום באופן מסודר ומדויק.

יצירת חתימה דיגיטלית מאושרת מתבצעת באמצעות כלים ממוחשבים שונים, אשר מאפשרים לנו בין היתר, גם לחסוך בנייר. הרי ברגע שאנחנו מייצרים חתימה כזו, למשל בתור בעלי עסק או בעלי מקצוע, אז אנחנו יכולים להשתמש בחתימה במסמכים רשמיים, לייצר אותם דרך מערכת ממוחשבת ולהעביר אותם במייל, מבלי שאנחנו צריכים להדפיס את המסמך ולחתום עליו. זה חוסך נייר ושומר על הסביבה.

 

מה נכלל בתוך חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית כוללת במקרים רבים, לא רק את השם שלנו או את שם העסק, אלא גם פרטי הזדהות נוספים. למשל, אם מדובר בעסק, מורשה, פטור, בע"מ או כל סוג אחר, הרי שאנחנו נידרש גם להכניס פרטים מזהים אל העסק, מספר ח.פ או נתונים אחרים שהם רלוונטיים לשם כך.

כמו כן, אנחנו יכולים לציין בחתימה הדיגיטלית, מספר טלפון, כתובת, ופרטי קשר אחרים, אשר יאפשרו למי שמקבל מאיתנו את המסמך, לדעת כיצד הוא יכול לפנות אלינו במידת הצורך. כך כל הנתונים מופיעים לו מול העיניים בצורה מסודרת ונוחה.

 

לפרטים נוספים פנו אלינו – חניבעל מערכות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מצטרפים להוט? רגע לפני, תקראו את זה
אם גם אתם שוקלים הצטרפות להוט כדי לקבל שירותי אינטרנט, טלוויזיה או טלפון מהחברה, כדאי לדעת אילו...
קרא עוד »
דצמ 15, 2019
AI בעסקים: יסודות לפני שאתה צולל פנימה
השילוב של בינה מלאכותית (AI) בעסק אינו עוד סיכוי עתידי אלא מציאות נוכחית. זה משנה תעשיות ומגדיר מחדש את...
קרא עוד »
ינו 17, 2024
להפוך אתר לאפליקציה: 10 יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר
הפיכת אתר לאפליקציה יכולה להציע מספר יתרונות, אך יש לה גם כמה חסרונות. הנה כמה שכדאי לקחת...
קרא עוד »
יול 11, 2023