האם אפשר להצליח בחיים ללא בגרויות?

להצליח בחיים ללא בגרויות

העולם המודרני מלא בכל כך הרבה הזדמנויות שאין ספק כי אפשר להצליח גם ללא בגרויות, אולם הסיכויים שלכם רק ילכו ויפחתו אם אכן תלכו בדרך זו. דרך זו שאומרת "לא צריך ללמוד כשאפשר לעשות משהו אחר" היא דומה לכך שבעבר אנשים לא היו רוצים לעבוד אלא להסתמך על ילדיהם שיצאו לעבוד ויפרנסו אותם, או אפילו ניתן לקשר זאת לאנשים שמוציאים גימלים בכוונה בצבא כדי להקל על חייהם. נכון שלא מדובר באותה סיטואציה אבל בהחלט ניתן לראות את הדמיון.

הצלחה בחיים תלויה קודם כל בכם

החיים שלנו בנויים מההחלטות שאנחנו מקבלים ופועלים לפיהן. אם תחליטו שאתם משלימים בגרויות ותפעלו לטובת זה אכן תשלימו בגרויות, גם אם נראה לכם שיהיה לכם קשה לשלב את הלימודים עם העבודה או אורח החיים הנוכחי שלכם. מלבד נושא הבגרויות, הרי שתוכלו להצליח בחיים בהרבה מאוד תחומים ואפשרויות מה שאתם כן צריכים זה את היכולת להחליט, להתמיד ולדבוק במטרה שלכם. כמובן שהכשרה מקצועית היא הכרחית והבסיס שלה היא בלימודים.

אז למה חשוב בכל זאת להשלים בגרויות?

כדי לרכוש מקצוע מסוים, רוב מוסדות הלימוד, בוודאי המכללות והאוניברסיטאות, דורשות תעודת בגרות מלאה ואפילו עם ממוצעים מסוימים על מנת להתקבל ללימודים אצלם. את השלמת הבגרויות תוכלו לעשות באמצעות GOOL בגרויות או קורס מכינה באותו מוסד לימודי בדרך כלל אך תוכלו להשלים את הבגרויות גם באופן עצמאי.

האם ניתן לעשות זאת בכל גיל?

כיום ניתן להשלים בגרויות בכל גיל. אף פעם לא מאוחר ללכת בעקבות החלום שלכם. ייתכן ואתם רוצים לסמן V על צלקת מהעבר שהטרידה אתכם והפריע לכם לעשות את הבגרויות בבית הספר ובין אם אתם רוצים להשלים בגרויות או לשפר ממוצע ציונים כדי להתקבל ללימודים מתקדמים או להתמקצע בתחום מסוים.

לסיכום; בהחלט אפשר להצליח בחיים ללא בגרויות, אולם הסיכויים לכך רק הולכים וקטנים. מצד אחד האינטרנט ההולך ומתפתח ומאפשר לנו התפתחות של מקצועות נוספים שלא דורשים לימודים במוסד מתקדם ומצד שני אנשים רבים המחפשים עבודה, תחרות הולכת וגוברת בין המעסיקים בחיפוש אחר העובדים הטובים והמוכשרים ביותר – ובשל כך גם החיפוש אחר אנשים מלומדים עם רקע מקצועי בתחום.

באתר https://startupism.org תוכלו לקרוא על הדרך שיש לעבור בכל סטארטאפ מתחילתו ועד ההצלחה הגדולה, אבני הדרך, המכשולים וטיפים להצלחה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הביטקוין שמימן לי את החתונה
לעתים יוצא לכם לשמוע על סיפורים של אנשים שיצא להם להתעשר מביטקוין ולממן את הרכב או הבית שלהם, אך היה...
קרא עוד »
נוב 27, 2018
זמן לגישור: איך להימנע מוויכוחים ובעיות בתוך שותפות עסקית?
אחד הקונספטים העסקיים המוצלחים ביותר, טמונים בשותפות טובה. כשמדובר על שני יזמים, או יותר, שחוברים...
קרא עוד »
יונ 25, 2020
מה המשמעות של דליפת נתונים אישיים משרתים וירטואליים?
מהפכת האינטרנט לא פסחה על שום תחום מתחומי החיים וללא ספק אין כמעט פלטפורמה שלא מתבססת על האינטרנט....
קרא עוד »
אוק 26, 2021