עסק קטן? כך תתגונן מפני מתקפות סייבר

הגנת סייבר

כל עסק חשוף למתקפות סייבר. אך בעוד העסקים הגדולים חזקים דיים כדי להתמודד עם מתקפות סייבר משמעותיות, הרי שהמתקפה עבור עסק קטן עלולה להיות הרסנית. אך לעולם לא מאוחר מדיי להתגונן מפני המתקפה. ההיפך הוא הנכון – ככל שתקדימו לנקוט בצעדים נגד המתקפה, כן תקטינו את הסיכויים להיות הקורבן הבא שלה. רמי ברכה (לשעבר שותף בקרן ההון סיכון פיטנגו) עם טיפים חשובים.

דרכים יעילות להתגוננות מפני מתקפות סייבר

בעלי עסק קטן? הכירו את הדרכים היעילות להתגוננות מפני סייבר שיאפשרו לכם לישון טוב בלילה:

  • שימוש במערכות הפעלה בטוחות – מומלץ להשתמש במערכות הפעלה הידועות כבטוחות במיוחד כמו לינוקס או iOS. אם אתם משתמשים במערכת אנדרואיד, ודאו כי המכשירים כוללים את המערכת Pure Android, שהיא הגרסה המקורית של גוגל.
  • לבחור סיסמאות ארוכות – כדאי לעודד את העובדים לבחור בסיסמאות ארוכות ומורכבות כדי להבטיח את ההגנה המרבית על החשבונות.
  • ביצוע אימות כפול – בנוסף לסיסמה שמזינים למערכות, כדאי גם להתקין אימות נוסף. כמובן, העובדים יתבקשו להתקין את האימות בעת ההתחברות מעמדה חדשה.
  • אל תחשפו את הסיסמאות – בארגונים לא מעטים הסיסמאות למערכות השונות מוצמדות למחשב, כשהן גלויות. כך שדי במבקר מבחוץ שינסה לשלוף את הטלפון שלו כדי לצלם את הסיסמה, והגישה למערכת הופכת לגלויה.
  • לגבות הכול – כי אינכם יודעים מתי תפרוץ מתקפת הכופר הבאה שתצפין את כל הקבצים. תמיד טוב שיהיה לכם גיבוי מוכן.
  • שימוש בפתרונות אבטחה מתקדמים – דוגמת אנטי וירוס, מערכת VPN או מערכות אבטחה חיצוניות לרשתות.
  • תדרוך עובדים – האקרים רבים מנצלים את הגורם האנושי ומחכים לכך שהעובד שלכם יעשה טעות וילחץ על קישור מסוכן. אחת השיטות, למשל, היא לשלוח לעובד מייל נזעם בשמו של הבוס, כביכול, מתוך כוונה לפטר את העובד. העובד המבוהל עלול ללחוץ בטעות על הקישור ו"לזהם" בווירוס את כל המערכת. לפיכך, חשוב להעביר הדרכה לעובדים במטרה למנוע פתיחת קישורים מסוכנים.
  • כשיש ספק, אין ספק – אם אתם חושדים בכך שנפגעתם ממתקפת סייבר, פנו לאיש אבטחה מומחה בתחום.

לסיכום, אמנם כל אחד מאתנו חשוף למתקפות סייבר, אך ניתן להתגונן ממרביתן באמצעות נקיטת פעולות הגנה בלתי מורכבות וזולות באופן יחסי.

לחצו על הקישור לקריאה נוספת על רמי ברכה

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

שירותי ענן – מה זה אומר?

טכנולוגיית גיבוי בענן הפך לדרך פופולרית מאוד לאחסון נתונים, והפך הכרחי לכל עסק לשמור על מערכת גיבוי חזקה. שירותי אחסון בענן הם אחת הדרכים הנפוצות

קרא עוד »

עיצוב מוצר

עיצוב מוצר הוא תהליך של הגה, יצירה ועיצוב של מוצרים או שירותים חדשים. ניתן לחלק את התהליך לשלושה שלבים עיקריים: רעיון, יצירת אב טיפוס וייצור.

קרא עוד »

הפחתת משקל הרבלייף

בחלק זה, אני אבדוק את הסיבות מדוע מישהו צריך לרדת במשקל ולהתחיל דיאטת הפחתת משקל הרבלייף. ראשית, עודף משקל או השמנת יתר עלולים להוביל למספר בעיות

קרא עוד »