פיתחת סטארט-אפ? כך תקדם אותו!

קידום סטארט אפ

לא מעט אנשים חולמים על סטארט-אפ משלהם ועובדים עבור כך ימים ולילות, וזאת כי מספיק לשמוע בחדשות אודות חברה שבדיוק מכרה סטארט-אפ בתמורה למיליוני שקלים, על מנת להזיל ריר לנוכח המחשבה שאתם בדרך הנכונה, ועל כן ממש כפי שכל מוצר מדהים זקוק לשיווק, כך גם נכון הדבר בנוגע לסטארט -אפ, משמע אין זה מספיק לעלות על רעיון ייחודי ולהניע אותו קדימה בתוך זמן קצר, אלא החוכמה היא שהסטארט-אפ יתפוס לאורך זמן, ולשם כך יש צורך בלא מעט עבודה מאחורי הקלעים – יש צורך לקדם אותו באפיקים הנכונים, וכאשר אנו אומרים "אפיקים נכונים" אנו כמובן מתייחסים לזירה הדיגיטלית, היכן שכולם נושמים, מחפשים, לומדים ומשווים.

חשיפה שווה הצלחה

בין אם בוחרים לפעול בטוויטר, ביוטיוב, בפייסבוק או באינסטגרם, ובין אם כל יעד דיגיטלי מגדיר חוקים מעט שונים ומציע חוויה אחרת, הרי שעדיין קיים קו משותף בין סך האלמנטים, ופה אנו מדברים על עוקבים ולייקים, שני נדבכים שמסייעים להגדיל את החשיפה באופן משמעותי, ולו כי הם מייצרים סטטוס עוצמתי – גורמים לשאר הגולשים לשתף ולהבין שמדובר במוצר מנצח שמצדיק התעניינות, ועל כן מוטב לשקול לעמוד במשימה באמצעות שירותי youhoo, חברה שמעניקה מענה מקצועי במגוון מישורים – היא בונה קמפיינים ייעודיים, מסייעת למקד את קהל היעד ובאופן כללי מאפשרת להגדיל את רף החשיפה באופן משמעותי.

גיוס הון

ברוב המקרים חברות סטארט-אפ זקוקות למימון, ואכן הרבה פעמים המימון מגיע מטעם חממות טכנולוגיות וקרנות הון סיכון, כאשר לרוב ההון מוזרם במקטעים – תחילה הוא מסייע לעמול על הצגת הרעיון, לגייס עובדים, לבנות אב טיפוס, לתכנן תכנית עסקית וכדומה, ולאחר מכן יש צורך בהמשך פיתוח, מיתוג וייצור. פה ראוי לציין שהשקעה בחברה שכזו משולה להשקעה מסוכנת, וזאת כי החברה עדיין אינה רווחית, עובדה שמחזירה אותנו לחשיבות השיווק הדיגיטלי – היכן שהלא אפשרי מתגלה כאפשרי.

קידום סטארט אפ

שיווק דיגיטלי שלב אחר שלב

  • בדק בית – מראש חשוב להבין שהעובדה שהרבה עסקים מחזיקים באותה כותרת "סטארט-אפ", אינה אומרת שאופי השיווק יהיה זהה, אלא שיווק אמור להיות מותנה במאפייני קהל היעד – במאפייני גיל, מין, מיקום, תחביבים, סטטוס וכדומה, משמע רק לאחר שחוקרים מה מגדיר את קהל היעד ניתן להבין היכן נמצא אותו וכיצד מומלץ לפנות אליו (ולו בדרך עקיפה), משמע ניתן להבין באלו מישורים דיגיטליים מומלץ לפעול ועל כן אין לרוץ קדימה לפני שעומדים במקום ובוחנים היטב במה מדובר, כאשר על מנת לעשות זאת כהלכה מוטב להיעזר בחברת קידום.
  • אופטימיזציה – לאחר שמבינים היכן נמצא קהל היעד ובאלו מישורים בוחרים לפעול (מדובר בשורה ארוכה של אופציות שמצדיקה מאמר ייחודי), יש לוודא שאכן מגיעים ליעדים הרצויים, ועל כן תמיד חשוב לבצע אופטימיזציה ושלל מבחני התאמה, משמע מהותי לוודא שההשקעה השיווקית אכן מניבה את התוצאה הרצויה. אי לכך כאשר פונים לחברת שיווק, אחד הסעיפים שמצריכים התייחסות נוגע לכלי עזר מסייעים עבור ביצוע אופטימיזציה מושכלת, כזו שמובילה לתוצאות הרצויות. פה נציין שתמיד נמצא מה לשפר ולייעל, במיוחד בעולם הדיגיטלי בו הכול זז מהר ואף מבלי שמספיקים לשים לב.
  • בחינה מחדש – גם לאחר שהתוכנית השיווקית נושאת פרי, עדיין אין לעמוד במקום, אלא זהו בדיוק הזמן להגדיר יעדים מחדש, הפעם יותר רחוקים ויותר גדולים.

מהיר ואיטי נפגשים באמצע

אם נסכם, נציין שסטארט-אפ יוצא לאוויר מהר, אך בכול הנוגע לתמיכה ולקידום, הרי שאז הכול הרבה יותר איטי, אך זהו מצב הגיוני, ולו על מנת להוציא כספים בקפידה ומבלי להתפשט בכמה כיוונים שהם פשוט מיותרים. מכאן שאם נתמצת את סך המאמר לשתי עצות יעילות, נכריז שיש לקחת אוויר ולהיעזר בגוף מקצועי. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי חומת אש?
חומת אש היא התקן או תוכנה לאבטחת רשת הפועלים כמחסום בין רשת פנימית לרשתות חיצוניות (כגון האינטרנט)...
קרא עוד »
יול 26, 2023
לוגו לעורך דין
ניתן להשתמש בלוגו טוב כדי לייצג את החברה שלך בצורה מקצועית. עורכי דין צריכים גם לוודא שהלוגו שלהם...
קרא עוד »
אוק 23, 2022
יתרונות מפתיעים של ייעוץ מערכות מידע
בעוד שרבים מודעים ליתרונות האופייניים שמציע ייעוץ למערכות מידע של קרן בר, כמו יעילות משופרת והתאמה...
קרא עוד »
אפר 26, 2024