כל מה שצריך לדעת לפני ששוכרים רכבים לעסק

חברת השכרת רכב

העסק שהקמתם בשתי ידיים מתחיל להתייצב ולתפוס כיוון טוב ועכשיו אתם מחפשים איך לדחוף עוד קדימה? מעולה! בשלב הזה בעלי עסקים רבים בוחרים לשכור רכב או מספר רכבים שישמשו את העסק בדברים השונים שהוא עושה. בין אם מדובר ברכב למשלוחים שאתם רוצים להתחיל לעשות, ברכב שישמש את אחד העובדים שמרבה בנסיעות או דווקא בשימוש נקודתי חד פעמי – כדאי מאד לשים לב לכמה דברים שיבטיחו שעשיתם עסקה משתלמת. אחרי הכול אתם רוצים ששכירות הרכב תהיה משתלמת, צריך שתעשה בצורה נכונה. אל הדברים שכדאי לבדוק.

כיסוי ביטוחי

ראשית כל, מומלץ לבדוק אם אתם מכוסים במקרים של תאונה לרכב או במקרים של גניבה או גרימת נזק. בחרו חברת השכרת רכב שמפרטת לכם לעומק את הנושא ויודעת להגיד בשקיפות מלאה מה מקנה לכם הכיסוי שהיא מעניקה ומה העלות של ההשתתפות העצמית שתצטרכו להשלים בכל אחד מהמצבים. חברות השכרה רבות מנצלות את התמימות או חוסר הידע של השוכרים ובגלל זה חשוב שתשאלו אתם את כל השאלות הנכונות בנושא.

הגבלת קילומטרז'

ישנן חברות השכרה המשכירות רכבים לתקופת זמן מסוימת ללא הגבלת קילומטרים, אך לרוב ישנה הגבלה על מספר הקילומטרים שניתן לנסוע. הן כמובן מחויבות לציין זאת, אך רבים לא שמים לב ולאחר שעוברים את הגבלת הקילומטרים, מתחילים לשלם פר קילומטר, מה שמביא בסופו של דבר לעלות גבוהה ביותר שלא תכננתם לשלם. אם אתם יודעים שאתם הולכים לנסוע הרבה, מומלץ מראש לבקש ואפילו לשלם יותר על רכב ללא הגבלת קילומטרים.

תקינות הרכב

עוד טריק שעושות חלק מהחברות, הוא לתת לשוכרים רכבים במצב לא כל כך תקין ואחר כך מחייבות אותם כאשר מתרחשת תקלה. לכן, כדאי מאד לבדוק את המצב הטכני של הרכב לפני שמוציאים אותו החוצה ממגרשי החברה ולא רק את המראה החיצוני שלו. אם אתם פחות מבינים במכניקה של רכבים, מומלץ בהחלט לבקש מחבר שכן מבין להתלוות אליכם ולבדוק את הרכב בדיקה מקיפה. זאת הדרך הבטוחה והנכונה ביותר למשוך רכב מחברת השכרה ולא מומלץ לוותר על השלב הזה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רוצים שהאפליקציה שלכם תצליח? סרטון הדרכה לאפליקציה
אחרי לילות רבים בלי שינה השקתם אפליקציה חדשה אך לצערכם, היא לא ממריאה ומהר מאד את רגשות השמחה...
קרא עוד »
פבר 28, 2022
האם חברות סטארט-אפ צריכות קידום אתרים?
תהליך של קידום אתרים  מתאים בעבור כל בית עסק, ארגון וחברה אשר מעוניינים לקדם את השירות/מוצר דרך מנוע...
קרא עוד »
יול 23, 2020
הנהלת חשבונות לסטארטפים: מתי צריך להתחיל?
ניהול סטארט-אפ הוא למעשה ניהול עסק לכל דבר, ועל כן חשוב לבצע את כל תהליכי הנהלת החשבונות באופן מושכל...
קרא עוד »
אפר 20, 2020