איך כבלים סיבים אופטיים חוללו מהפכה בקישוריות האינטרנט

מבעד לטכנולוגיית הסיבים האופטיים, עשוייה להתבצע מהפכה חיונית בתחום התקשורת והקישוריות האינטרנטיות. כאשר נפץ חדש מתגלה ומוצג במערכות התקשורת, יכול להיכנס לפועל בתור דרך אינטגרטיבית ליצירת רשתות מהירות ויציבות יותר. זהו המצב בו נמצא הכבל סיב אופטי בתקשורת.

המהפכה של כבלי סיבים אופטיים והשפעתם על קישוריות האינטרנט

עד לא מזמן, טכנולוגיית הסיבים האופטיים הייתה תחום מתקדם ומוגבל, שמשמעותו הייתה בעיקר במרכזי נתונים ותחום ענפי נוספים של התקשורת הבינלאומית. עם התפתחות האינטרנט והתלהבות הציבור העולמי ממהירות האינטרנט והצורך בקישוריות גבוהה, התבצעה מעבר תקופתי לשימוש בכבלי סיבים אופטיים גם ברמה הארצישראלית ולכלל התושבים.

כיצד פועלים כבלי הסיבים האופטיים?

לעומת כבלי התקשורת הרגילים, המשתמשים בהעברת מידע דיגיטלי באמצעות זרמים חשמליים, הסיבים האופטיים משתמשים באור לשם העברת המידע. הסיבים האופטיים הם חוטים דקיקים גמישים, כשחלקם מורכב מליבת זכוכית קוורצית או פלסטית המאפשרת לאור לעבור דרכם במהירות ובאופן יעיל. מהירות האור נמדדת בספרות עצומות, כמעט כמו מהירות האור ברקע. באמצעות הטכנולוגיה של מודולציית האור, ניתן להעביר מידע דיגיטלי בקצב ובכמות עצומה, ולשלוח אותו למרחקים גדולים עם כמעט אף אובדן אות.

עוד מידע חשוב שתדעו בנושא:

זמן הגעת המידע באמצעות הסיבים האופטיים נמדד בנפח של סרט דרמה באורך נמוך, בדיוק כליומטרים בשנייה. השפעת המהירות הזו על תחום האינטרנט היא עצומה. בזכות הכבלים האופטיים, גם מרחקים רחוקים יכולים ליהנות מתקשורת איכותית ומהירה ולהיות מחוברים לרשת האינטרנט.

לסיכומו של דבר,

אנחנו יכולים לראות כיום מהירות יוצאת דופן – הגעת המהירות הנוספת ישירות לבתי המשתמשים היא השפעתו המרכזית של כבל הסיבים האופטיים על האינטרנט. אנחנו מקווים שהמאמר שלנו סייע לכם ללמוד על הטכנולוגיות החדשות!

למידע נוסף היכנסו לכתובת: https://www.beres.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת עסק רגיל vs וירטואלי
  מתלבטים לגבי פתיחת עסק רגיל או וירטואלי? אתם בדיוק במקום הנכון. במדריך זה נציג את היתרונות...
קרא עוד »
יונ 25, 2020
האם אפשר להצליח בחיים ללא בגרויות?
העולם המודרני מלא בכל כך הרבה הזדמנויות שאין ספק כי אפשר להצליח גם ללא בגרויות, אולם הסיכויים שלכם רק...
קרא עוד »
נוב 16, 2018
צ'קליסט: הציוד שכל סטארטאפ בתחילת דרכו צריך במשרד
גייסתם את ההון הראשוני וכעת אתם פותחים את המשרד הראשון ובכן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך הבא נציג...
קרא עוד »
מרץ 18, 2020