עיצוב כריכות לספרים – איך לעצב כריכת ספרים מושלמת?

blurred-book-book-pages-literature-46274

עיצוב כריכות לספרים הוא מקצוע לכל דבר ועניין. ישנם כללים ברורים שכדאי להסיק רגע לפני שאתם מחליטים להפיק ספר מסוים כדי שיימכר בצורה הטובה ביותר. אז איפה מוצאים מעצבי כריכות לספרים וכמה זה באמת עוזר? נצא יחד לבדיקה.

עיצוב כריכות לספרים – איך לעצב כריכת ספרים מושלמת?

כריכת הספר, קיים כדי לשרת דבר אחד – ורק אחד – מכירות. המטרה הזו היא למכור את הספר שלך. כל השאר זה פרטים שטובים אומנם לספר אך הם לא העיקר בו. מכיוון שאנשים בוחרים וקונים דרך העיניים קודם, המשמעות בעיצוב הספר גבוהה הרבה יותר.

ספר צריך להיראות כמה שיותר מושך מבלי שדיברנו על התוכן שיש בו. התוכן הוא נושא בפני עצמו אך הדבר היותר חשוב – לפחות בכל מה שקשור לקליק או לנראות הראשונית של הספר – הוא העיצוב והמראה של חוץ ופנים הספר.

מה מרשים בספר מעוצב?

סופרת בחנות ספרים, וודאי מתרשמת מכמות האנרגיה היצירתית בכל עטיפות הספרים ומציפה את אופן ההתלבטות שלה. כך או אחרת, הנראות של הספר חייבת להיות ברמה הגבוהה ביותר לצורך שיווק ראשוני ללא קשר לתוכנו של הספר.

רוב בני האדם, כאשר הם הולכים לקנות משהו ומסתובבים להם בין מדפי המכולת, עיצוב הפריטים והמראה של המוצרים בו, יהיו אלה שיקנו את הקונה ו"יידחפו" אותו לקחת את המוצר. חשבתם שבספרים זה לא אותו הדבר? זה בדיוק כך.

תאר את התמונה בכמה מילים

ידוע שכאשר הקוראים עושים קניות בעיניים, הם מחפשים היכרות עם המוצר אך יחד עם זאת, הם כמהים להפתעה – למשהו חדש ומרענן. 

הם רוצים ספר שהם יכולים להיות גאים להחזיק ברכבת התחתית או לקרוא על הסופר האלקטרוני שלהם. כל כך הרבה ספרים מתפרסמים מדי שנה – עיצוב ספרים טוב חייב לתקשר עם הדפים בתוכם, כדי שיהיו שווים את זמנו ואת תשומת ליבו של הקורא.
טקסט רץ הוצאה לאור ישמחו לתת לכם שירות בכל תהליך ההוצאה לאור של הספר שלכם!

טוב לערוך את עטיפת הספרים, כדי לספר לקוראים סיפור – לפני שהם אפילו פתחו את הדף הראשון בו.
הקליקו כאן כדי לקרוא בצורה רחבה יותר על עיצוב כריכות וספרים.

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

Office 365 איך הוא תורם לעסק שלך?

Office 365 היא חבילת יישומים מבוססת ענן המספקת גישה אחת ומאוחדת לכל הקבצים, האפליקציות והנתונים של החברה שלך. Office 365 נועד להיות דרך קלה לנהל

קרא עוד »

באיזה קורס Full Stack לבחור

קורס זה מיועד לאנשים שרוצים ללמוד על כל התחומים המקיפים של פיתוח מערכות. הוא כולל מספר נושאים כמו פיתוח אתרים, פיתוח אפליקציות לנייד, ניתוח נתונים

קרא עוד »

טיפים לקידום אתר

אתר אינטרנט הוא ייצוג דיגיטלי של המותג של החברה שלך. זה צריך להיות מעוצב היטב, אינפורמטיבי ומושך את קהל היעד. אתרי אינטרנט צריכים להיות מעוצבים

קרא עוד »