5 אפליקציות ששינו את אורח החיים של כולנו לטובה

אפליקציות

אם הייתם קוראים את המאמר הבא לפני שנים לא רבות, הוא היה נשמע לכם כמו סינית. מה זה 'אפליקציה' הייתם שואלים ובצדק. רק זמן קצר עבר מאז הטלפונים החכמים נכנסו אלינו לשימוש נרחב וכבר היום ישנן כמה אפליקציות שנראה כאילו חיינו סובבים סביבן ותלויים בהן.

אז על אלו אפליקציות לא נצליח יותר לוותר? המשיכו לקרוא:

רדיו הד

אחת האפליקציות ששינו את חיינו לטובה היא radio head – רדיו אונליין. זו אפליקציה שמרכזת שידורי רדיו מישראל ומאפשרת האזנה על גבי הטלפון החכם ואפילו המחשב. האפליקציה הזו מתאפשרת בזכות העובדה שרוחב הפס נהיה זול ומהיר. המשתמשים הרבים של האפליקציה כבר שכחו מזמן איך מפעילים את הרדיו באוטו שלהם ובטח ובטח שבבית. מה שיפה הוא שהכל מרוכז במקום אחד, כל התחנות, כל התוכניות. אם פעם היינו מאזינים ברדיו או אפילו ניגשים לתחנות השונות בכדי להאזין, כיום יש לנו את רדיו הד שמחליפה את כל הטרטור הזה. בכך היא נכנסת בכבוד לחמישיית האפליקציות שמציעות לנו שימושיות, נוחות ויעילות עד שנשאר רק לשאול – איך לא חשבו על זה קודם?

radio head - רדיו אונליין

ווייז

אפליקציות ניווט היו קיימות כבר לפני ווייז אבל כנראה שהיא באמת הייתה המהפכה שלה כולנו חיכינו שתגיע. אפליקציה חינמית שמראה לנו את הדרך אבל לא רק את זה. ווייז גם התחילה להראות לנו היכן הדרך המהירה ואיך לעקוף את הפקק. עם השנים האפליקציה התפתחה, נמכרה לגוגל בסכום אסטרונומי של עשר ספרות בדולרים והשתכללה. כיום אנחנו כבר רואים פרסומות בווייז ויכולים למשל לראות מחירי דלק בכל תחנה ותחנה. ווייז נכנסה לחיינו עד שכיום אף אחד כבר לא שואל 'איך אני מגיע ל…', פשוט פותחים ווייז ונוסעים. אחת האינדיקציות לכך שווייז נהייתה חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו הנהגים היא שכאשר יש כביש צדדי נידח שעוקף פקק – גם הוא יהיה פקוק! ווייז כבר הגיעה לגודל שהיא מייצרת ופותרת בעיות חדשות.

ווייז האפליקציה חסכה במצטבר כמות זמן אדירה וגם חיי אדם בכך שהיא מדווחת על מפגעים וחוסכת זמן על הכביש. זוהי אפליקציה שהיא דוגמה נפלאה לפירות השוק החופשי: כל הטוב הזה נוצר על ידי צוות מאד מצומצם של אנשים. מה התפוקה של אותה כמות אנשים בשירות הציבורי? כנראה שלילית…

 

פייסבוק

פייסבוק הייתה מחלוצי הרשתות החברתיות. מה שהתחיל כרשת פנימית של קולג'ים, צמח במהירות והגיע גם לארץ. הפריצה הגדולה לחיינו הייתה כאשר הוצגה לאתר גרסת אפליקציה. כיום האפליקציה הזאת יכולה להיות מופעלת על ידי משתמשים גם כמה שעות מצטברות ביום. עד כדי כך שיש כבר דרכים לצמצם את הזמן מכיוון שהיא ממכרת. פייסבוק שיכללה את המוצר שלה ופיתחה עוד אפליקציות נוספות: ניהול דף עסקי והמסנג'ר. זו האחרונה באה להתחרות בוואטאפ (עוד נגיע אליה) ולשמור על המשתמשים בגבולות הענק הכחול. מכיוון שפייסבוק ההוא מקום בו אנחנו יכולים להתעדכן על החברים שלנו ועל העולם בכלל, לא נראה שההשפעה של האפליקציה על חיינו תרד בקרוב.

 

וואטסאפ

וואטסאפ הייתה האפליקציה ששכללה את הצ'אטים. בהתחלה היה ניתן רק להעביר מסרים ורבים לא כל כך הבינו מה ה'ביג דיל'. הלא גם במסרונים ניתן להעביר מסר נכון? כאשר גילינו כמה היא פשוטה וזמינה גם בין מדינות למשל, התאהבנו ומאז כולנו מכורים. האפליקציה הזו הכניסה את כל עולם האימוג'י שאי אפשר יותר בלעדיו. כיום ניתן להעביר תמונות, סרטונים, להקים קבוצות ואפילו לבצע שיחות וידאו. זה היה תהליך טבעי שהחליף בדרך שירותים כגון סקייפ או אפילו ווייבר (מישהו זוכר מה זה?..).

 

ג'ימייל

יש כאלו שרואים בשירות של ג'ימייל משהו נפרד כאשר האפליקציה היא 'על הדרך'. באמת? מאז האפליקציה הזו, דברים רבים השתנו ברך שאנחנו מקבלים ושולחים דואר אלקטרוני. הפשטות והזמינות שבה הכול נעשה כמו גם הסנכרון עם אפליקציות גוגל נוספות (כגון דרייב) הופכות את הטלפון החכם שלנו למשרד נייד. אחת האינדיקציות למהפכה של האפליקציה הזו היא זמן התגובה למיילים שכיום התקצר מאד. אנחנו מצפים לתשובה במייל תוך כמה שעות מקסימום וגם זה אם יש לצד השני איזה משהו לברר לפני שהוא עונה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הבנת היתרונות העיקריים של עבודה עם אפליקציית Monday
בסביבת העבודה המהירה של היום, מציאת הכלים הנכונים לייעל תהליכים ולשיפור הפרודוקטיביות היא חיונית....
קרא עוד »
מרץ 06, 2024
10 יתרונות לניהול מסמכים דיגיטלי
בעולם ניהול המסמכים הדיגיטליים ישנם יתרונות רבים לשימוש במערכת ניהול מסמכים דיגיטליים. אחד היתרונות...
קרא עוד »
אוק 06, 2022
דיוור אלקטרוני – עובד בשבילכם!
אחת הדרכים המקובלות היום בשיווק ישיר היא ע”י דיוור אלקטרוני, כאשר קיימות לא מעט מערכות דיוור...
קרא עוד »
דצמ 13, 2022