עיצוב אתרים – כיצד עושים את זה נכון?

עיצוב אתרים

כשאנחנו ניגשים לעצב אתר אינטרנט, עלינו לחשוב על שני דברים עיקריים. ראשית, איך הגולש יראה אותו, שנית, עד כמה העיצוב יעזור לשימוש נכון ויעיל של האתר וכן עד כמה הוא יעזור לנו לקדם אותו בגוגל. 

בסופו של דבר, כמו בכל מוצר אחר, המטרה היא שהגולש, שהוא הלקוח שלנו, ייהנה מהאתר. המטרה היא שהגולש ייכנס לאתר פעם אחת, הוא ימצא חן בעיניו, ולכן הוא ירצה לחזור אליו שוב ושוב. אם האתר לא יהיה מעוצב בצורה טובה ויפה, אזי שאנחנו עלולים לאבד אותו ועם הזמן אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתקשים למשוך אליו גולשים אחרים. 

עיצוב אתרים הוא תהליך לא פשוט, בעיקר בגלל שאנחנו לא יכולים תמיד לדעת בדיוק מה יגרום ללקוחות, קרי לגולשים שלנו, להיכנס לאתר וליהנות ממנו. מה שכן ברור, מה אסור לעשות, אלו דברים יכולים לגרום לגולשים שלנו לעזוב את האתר או להימנע מלהיכנס אליו מלכתחילה. 

איך מעצבים אתר בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו צריכים ללמוד את הלקוחות שלנו, להבין מי הם ומה המאפיינים שלהם. כך אנחנו נוכל לדעת בצורה ברורה, מה הם יחפשו, מה הם ירצו למצוא באתר שלנו, בין אם זה מבחינת עיצוב, כפתורים או כל דבר אחר. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון איך העיצוב יכול לשרת את האתר, לא רק מבחינת נראות אלא גם מבחינות אחרות, כולל בכל מה שקשור לאופי השימוש באתר. למשל, אם הכפתורים יהיו גדולים, אם הכותרות יהיו ברורות ועוד. 

שלישית, חשוב שהעיצוב יעזור לגולשים לעבור מעמוד לעמוד, למצוא תכנים ופרטים שונים באתר, ישרת את המטרה שלשמה הגולש נכנס לאתר ובכללי ישרת את המטרה שלשמו האתר קיים בפועל.

רוצים ליצור עיצוב מנצח לאתר שלכם? גגלו Web3D

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם