מדפסות תלת ממד: אילו שימושים ניתן לעשות איתן?

מדפסות תלת מימד

אם פעם חשבתם שליצור חפצים או מוצרים באופן קל, מהיר וזמין הוא דבר בלתי אפשרי, הרי שכיום באמצעות מדפסות תלת ממד, אכן ניתן ליצור לא מעט מוצרים באופן נגיש, פשוט וזמין. כולנו מכירים את המדפסת הרגילה אשר מבצעת הדפסות על נייר בכל פעם שרק שולחים לה פקודה כלשהי. מדפסת מעין זו יכולה להדפיס מלל, תמונה ועוד. המדפסת התלת הממדית מבוססת על עיקרון דומה- באמצעות הדפסת שכבות דקות זו על גבי זו באופן דו ממדי, כאשר השכבות הללו עשויות מחומרים שונים כגון: פלסטיק או פולימרים, ניתן ליצור מוצרים שונים בשליחת פקודה אחת למדפסת ודגם מוצר מבוקש

הדפסה תלמד ממדית

בשנים האחרונות פותחו תהליכים של הדפסה תלת ממדית, וניתן כיום להשתמש להדפסה תלת ממדית במגוון רחב של חומרים וכן, כיום ניתן לדייק בהדפסה תלת ממדית ולהפחית את העלות. בעצם בתהליך הדפסת תלת ממד, ממצקים תמיסה נוזלית באמצעות קרן לייזר. ניתן גם להדפיס במדפסת זו באמצעות התכה בלייזר שבה בעצם ניתן להתיך אבקה באמצעות לייזר. שיטה נוספת להדפסה היא הדפסה באמצעות התכה בחום. בסופו של דבר, כל שיטות ההדפסה הללו הן שיטות שמטרתן היא לייצר מוצרים שונים באמצעות הדפסה פשוטה של מדפסת. כמובן שעבור כל הדפסת מוצר יש צורך להשתמש בחומרים הרלוונטיים לייצור של אותו המוצר.

מה אפשר להדפיס באמצעות מדפסות תלת ממדיות

אם אתם תוהים מה אפשר להדפיס באמצעות מדפסות תלת ממדיות, הרי שכיום ניתן להדפיס לא מעט דברים. כך לדוגמא: ניתן להדפיס כיום צעצועים עבור ילדים באמצעות מדפסת תלת ממד, מוצרים עבור עוגות, שוקולדים, ספות, כסאות, כלי בית, כוסות ובעתיד הקרוב יש שאומרים שיהיה ניתן להדפיס באמצעות מדפסת תלת ממד אפילו בתים שלמים. אין ספק שטכנולוגיית תלת ממד מהווה כיום את הטכנולוגיה החדשנית ביותר בתחום ההדפסות ואין ספק שטכנולוגיה זו הולכת וצוברת תאוצה במהלך השנים. כבר עכשיו ניתן למצוא לא מעט פריטים שונים שניתן להדפיס באופן זמין ונוח באמצעות מדפסות תלת ממד שונות ובעתיד הלא רחוק, יהיה ניתן להיעזר במדפסות תלת ממדיות בעולם הרפואה עבור הדפסת איברים להשתלה ועוד.

אהבתם את המאמר, מוזמנים לשתף אותו ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מבית סטארטאפיזם

אילו עבירות מחשב קיימות?

פשע במחשבים הוא מעשה שמבוצע על ידי משתמש מחשב בעל ידע, המכונה לפעמים האקר, שמדפדף או גונב מידע פרטי של חברה או אדם שלא כדין.

קרא עוד »